name

ПМС – передменструальний синдром, складається з різних симптомів фізичного та психологічного характеру.

Одним із фізичних симптомів є мастодинія – біль у грудях, що з’являється перед менструальним циклом. До болю часто приєднуються депресивний стан, дратівливість, плаксивість, почуття голоду, підвищений апетит. А також збільшення ваги через набряки тканин організму, мігрені, головний біль, нудота та метеоризм.

Як правило, при мастодинії болять обидві грудини, відчувається розпирання або печіння. Груди набрякають, стають щільними, при пальпації залоз відчувається неоднорідна структура тканини. Цей стан ще не хвороба, біль виникає через те, що в грудях, які набрякли, здавлюються нервові закінчення. З настанням виділень біль припиняється, набряк спадає, і чутливість грудей зменшується.

Симптоми мастодинії легко усуваються легкими ліками на рослинній основі. Наприклад, препарат Мастодинон – знімає болючі відчуття при ПМС, зменшує болючість молочних залоз, прибирає набряк тканини грудей, головний біль.

Головна діюча речовина в Мастодиноні – прутняк звичайний. Ця рослина допомагає нормалізації гормонів у крові. Зменшує кількість пролактину – гормону, що викликає утворення зайвої рідини в організмі. Вирівнює баланс естрогену та прогестерону, завдяки чому зменшується набряк та розростання фіброзної (сполучної) тканини молочних залоз. Стан грудей повертається у вихідний стан, мастодинія не прогресує.

Якщо мастодинію не контролювати від циклу до циклу і не приймати профілактичні препарати розвивається мастопатія. Це вже захворювання, яке за відсутності лікування перетворюється на хронічний стан.

Болючість у грудях стає постійною, у молочній залозі виникають ущільнення, а згодом і вузли, які досягають розмірів невеликого горіха. З’являються виділення з сосків різного характеру, до кров’янистих чи гнійних.

За відсутності лікування на цій стадії можливе переродження доброякісних вузлів у злоякісні.

Для профілактики таких ускладнень та при виникненні болючих станів грудей зверніться до лікаря. Як правило, лікуванням грудей займається лікар гінеколог або мамолог, які порекомендують провести процедуру УЗД, здати аналізи та на підставі обстеження лікар пропише лікування.

При мастодинії лікування обмежиться легкими трав’яними препаратами, мастопатію на початковій стадії також лікувати нескладно. При запущених станах прописуються гормональні препарати, а великі підозрілі вузли рекомендується видалити хірургічним шляхом.

Кожна жінка здатна самостійно полегшити протікання ПМС та мастодинії, для цього:

  • Зменшіть кількість стресу у житті, більше відпочивайте і бережіть себе, постарайтеся не перевтомлюватися;
  • Дотримуйтесь правильного харчування, виключіть чи зменшіть кількість алкоголю, цигарок, жирного, мучного та солодкого. Для здоров’я грудей корисно їсти чорнослив, вівсяну крупу, зелень, капусту, абрикоси, рибу, сир і пити відвар із шипшини.
  • Ведіть здоровий, активний спосіб життя. Спорт – головний помічник подолання ПМС. Молочна залоза – орган більше за інші страждає від нестачі кисню. Чим більше руху – тим більше кисню у крові та органах.
  • Не затягуйте нездужання, звертайте увагу на кожен симптом, який тривожить, не ігноруйте біль. Звертайтеся вчасно до лікарів, адже попередити хворобу легше, ніж лікувати.

Симптоми мастодинії легко усуваються легкими ліками на рослинній основі.

Наприклад, препарат Мастодинон – знімає болючі відчуття при ПМС, зменшує болючість молочних залоз, прибирає набряк тканини грудей, головний біль.

Головна діюча речовина в Мастодіноні – прутняк звичайний. Ця рослина допомагає нормалізації гормонів у крові. Зменшує кількість пролактину – гормону, що викликає утворення зайвої рідини в організмі. Вирівнює баланс естрогену та прогестерону, завдяки чому зменшується набряк та розростання фіброзної (сполучної) тканини молочних залоз. Стан грудей повертається у вихідний стан, мастодинія не прогресує.

Вернуться к списку статей