Біль у грудях перед місячними
Зміст:

Біль в грудях перед місячними вважається абсолютно нормальним явищем. Однак багато жінок відчувають дискомфорт. Наприклад, без бюстгальтера груди болять, незручно спати в улюбленій позі, заняття спортом стають неможливими, а будь-які дотики приносять неприємні відчуття.

Чому виникає біль в грудях перед місячними? І як це змінити? Сьогодні обговоримо ці питання і разом знайдемо відповіді на хвилюючі питання.

Чи можуть боліти груди перед місячними?

Правильна відповідь на це питання “так”. Може.

Деякі жінки, приходячи до гінеколога із запитом “болючість грудей перед місячними”, переживають, що це ознака якогось захворювання.

У медичній термінології біль у грудях називається масталгією або мастодинією. Дійсно, в особливих випадках його поява може вказувати на розвиток мастопатії, але про це по порядку.

Характеристика болю в грудях перед місячними:

  • триває від 2 до 14 днів;
  • починається в другій половині циклу і минає з настанням менструації;
  • болять обидві груді;
  • може відчуватися печіння, розпирання.

Крім болю, груди збільшуються в розмірі (нагрубають), стають більш чутливими до дотиків.

Також деякі жінки стикаються з передменструальним синдромом, зміною психоемоційного стану, а саме, появою дратівливості, плаксивості, сонливості та інше. Тоді біль в грудях перед місячними може стати причиною ПМС.

Все це відбувається з однієї причини – перепади гормонів. Весь цикл можна розділити на кілька фаз, в кожній з яких домінує свій гормон. У першій фазі (з першого дня місячних) – це естроген, а після овуляції – прогестерон. Дискомфортні відчуття починаються якраз в момент зміни цих двох гормонів.

Сильний біль у грудях перед місячними

Кожна жінка унікальна, має різний больовий поріг і терпимість до болю. Однак сильний нестерпний біль в молочних залозах повинен насторожити. Він може виникати через початок менструації, а іноді вказує на захворювання молочних залоз, наприклад, мастопатію.

Зверніть увагу, як часто і з якою інтенсивністю болять груди, коли починаються болі і коли проходять. Якщо це ваша фізіологічна особливість, Ви знаєте про неї, і вже були у фахівця, ми підкажемо, що робити. Якщо сильний біль в грудях перед місячними у вас трапився вперше, краще проконсультуватися з лікарем.

З яких ще причин можуть боліти груди перед місячними:

  • занадто тісний і незручний бюстгальтер;
  • підібрана не за розміром білизна;
  • травма.

Іноді біль в грудях перед місячними – це просто збіг, не пов’язаний з іншими захворюваннями. Тоді рекомендуємо звернути увагу на білизну і подумати, чи не травмувалися ви де-небудь, наприклад, під час занять спортом.

Як зменшити біль у грудях при ПМС

Існує кілька способів, які дозволяють полегшити стан жінки і зменшити біль в грудях перед місячними. Давайте розберемо кожен стан окремо.

Консервативна терапія

Сюди відносять медичні препарати, які допомагають впоратися з болем. До них відносять:

  • Нестероїдні знеболюючі лікарські засоби. Вони знижують болючість молочних залоз. Мають тимчасовий ефект і приймаються за потребою.
  • Негормональні рослинні лікарські засоби, наприклад, німецький рослинний препарат з доведеною ефективністю Мастодинон. Це препарати природного походження, які м’яко впливають на гормональну систему і налаштовують її роботу. При цьому діючі речовини не є гормонами, і не мають тих же побічних ефектів, властивих гормональним препаратам. Мають накопичувальний ефект. Починають діяти не відразу, зате результат зберігається на довгі місяці.

Тепер ви знаєте, як полегшити біль в грудях перед місячними за допомогою консервативної терапії.

Профілактичні заходи

Це другий спосіб симптоматичного “лікування” болю в грудях, який відповідає на питання: “Як зняти біль в грудях перед місячними”. До нього відносять додаткові заходи, які дозволяють жити з комфортом і займатися наміченими планами незважаючи на день циклу. До таких заходів відносять:

  • Носіння зручних бюстгальтерів, підібраних за розміром і формою грудей, чашечка не повинна здавлювати або зміщувати молочну залозу, а також стискати її за принципом корсета;
  • Під час активних дій (спорт, біг, фітнес, йога, танці) використовувати щільний спортивний ліф, який фіксує груди і не дозволяє їм “бовтатися” і “підстрибувати”. В такому випадку навіть якщо у вас відчувається дискомфорт в зоні молочних залоз, вони не будуть боліти при рухах.
  • Харчування. Так-так, правильне харчування творить чудеса. Зменшіть кількість кави, чаю та енергетичних напоїв. Це сприятливо впливає на нервову систему, а значить ПМС буде протікати набагато легше. Також радимо виключити солону їжу, яка може затримувати рідини. Тоді набряки будуть не такими інтенсивними, що добре позначиться на зменшенні болю в молочних залозах.

Значення способу життя і харчування

Харчування і спосіб життя мають велике значення у формуванні механізму болю в грудях перед місячними. Харчування може скорегувати появу набряклості, проявів інших симптомів ПМС, а також дратівливість, агресивність і поганий настрій. Харчування має велике значення і в іншому форматі: якщо жінка правильно і добре харчується, у неї не буде дефіцитів, а значить, є великий шанс, що менструація буде проходить спокійно.

Спосіб життя також впливає на біль у грудях перед місячними. Постійні затискання в тілі приносять біль і сприяють набряклості. Заняття спортом, йогою, танцями, перерви в роботі, особливо, якщо у вас сидячий спосіб життя, сприяють розслабленню м’язів, зняттю затискання, відновленню гарного самопочуття. Все це також впливає на появу болю в грудях перед місячними.

Причини сильного болю в грудях перед місячними

Найголовніша причина болю в грудях перед місячними – це гормональний дисбаланс. Через те, що перед менструацією спостерігається стрибок жіночих статевих гормонів, це може відбиватися на грудях і жіночому самопочутті.

Інша причина, пов’язана з болем в грудях перед місячними – це мастопатія. Це доброякісне новоутворення, яке формується в молочній залозі на фоні порушення гормонального фону і стресу. Вузли здавлюють навколишні тканини, через що розвивається больовий синдром. А через те, що перед менструацією груди набрякають і збільшуються в розмірах, цей тиск посилюється.

В яких випадках звертатися до лікаря

Рекомендуємо відвідати лікаря, якщо ви зіткнулися з цим вперше. Поява болю може бути фізіологічним процесом, а може вказувати на патологію.

Слід звернутися до фахівця, якщо:

  • болить або збільшується одна залоза;
  • молочні залози стали асиметричними, змінили колір або форму;
  • спостерігається втягування соска;
  • була отримана травма;
  • намацано ущільнення невідомого характеру;
  • з’явилися виділення (особливо з домішками крові);
  • піднялася температура;
  • пече і болить тільки в одній залозі.

Ці симптоми можуть вказувати на різні захворювання молочних залоз. Для уточнення діагнозу лікар запропонує пройти додаткове обстеження і призначить лікування, якщо воно буде необхідно.

Висновок

Біль в грудях перед місячними в більшості випадків є абсолютно нормальним явищем. Він виникає через гормональні переналаштування і проходить відразу після початку менструації. Якщо болючість турбує сильно, можна використовувати анальгетики і негормональні рослинні лікарські засоби. Останні не тільки знижують біль в грудях, але й діють на причину його появи.

Часті питання
Як довго можуть боліти груди перед місячними?

Деякі жінки починають відчувати дискомфорт у грудях з середини циклу до закінчення менструації. Зазвичай біль посилюється за 2-3 дні до початку кровʼяних виділень, але він повинен зникнути після закінчення місячних. За наявності захворювання молочної залози жінка може відчувати дискомфорт у будь-який період менструального циклу.

Чи може бути небезпечним біль у грудях перед місячними?

Поява дискомфорту та набухання молочних залоз перед місячними вважається нормою. Проте інколи сильний біль (особливо в ділянці сосків), що супроводжується ущільненням та зміною форми грудей вказує на розвиток мастопатії або інших патологій. При наявності сильного болю в молочних залозах перед місячними необхідно звернутися на консультацію до мамолога.

Як зменшити біль у грудях перед місячними?

Для полегшення передменструального болю в молочних залозах спеціалісти рекомендують відмовитися від носіння бюстгальтерів та обирати вільну спідню білизну з натуральним складом. Крім того, необхідно змінити раціон і уникати вживання солених, копчених та смажених продуктів, оскільки вони затримують воду в організмі та викликають дискомфортні відчуття. Також можна виконувати легку гімнастику та робити масаж в ділянці грудей.

Вернуться к списку статей