Зміст:

загарЛікарі та вчені стверджують, що сонце згубне для організму. Воно викликає фотостаріння, у пацієнтів із групи ризику провокує розвиток ракових захворювань. Ну і звичайно, влітку багато хто стикається з сонячними опіками та почервоніннями.

Багато жінок люблять приймати сонячні ванни, засмагати та грітися у теплих променях. Або відвідують солярії, де спеціальні лампи виділяють ультрафіолетове випромінювання.

На щастя, багато жінок цікавляться питанням: а чи можна при мастопатії засмагати? Сьогодні розповімо, чи можна приймати сонячні ванни і як правильно засмагати при мастопатії.

Мастопатія: коротко про головне

Мастопатія – це група доброякісних новоутворень. Також зустрічаються назви фіброаденоматоз, фіброзно-кістозна хвороба, гіперплазія молочної залози.

Причина, через яку розвивається мастопатія – гормональні порушення в жіночому організмі. Мастопатія з’являється при недостатньому синтезі статевого гормону прогестерону. Пролактин та естрогени (інші статеві гормони) виділяються у великих кількостях. В результаті у жінки формуються доброякісні новоутворення у грудях.

При своєчасному зверненні до лікаря та правильній тактиці лікування мастопатію можна контролювати. Важливо відвідувати лікаря гінеколога, мамолога, які спостерігають за перебігом мастопатії. Також важливо налагодити спосіб життя. Сюди належить і засмага на сонці. Тому багато жінок запитують: “чи можна засмагати при фіброзно кістозній мастопатії” або “чи можна засмагати при фіброзній мастопатії?” Ми маємо відповідь.

Чи можна засмагати топлес при мастопатії?

Сонце виділяє промені кількох спектрів, зокрема ультрафіолетове випромінювання. Це короткі хвилі, які не видно неозброєним поглядом. Вони проникають в епідерміс і верхні шари дерми. При перебуванні на відкритому сонці промені пошкоджують шкіру, викликають засмагу (пігментацію). Тривалі сонячні ванни спричиняють опіку.

А що зі шкірою грудей? Шкіра у цій ділянці ніжна та чутлива. Вона реагує на УФ-випромінювання, як і епідерміс на інших ділянках тіла. Засмагаючи топлес легко отримати опік. Крім того, регулярна тривала засмага топлес є фактором ризику розвитку раку шкіри.

Тривале перебування на сонці топлес може опосередковано впливати на продукцію гормонів. Вони є головною причиною розвитку мастопатії.

При неправильній засмазі сонячне випромінювання може стати фактором ризику розростання доброякісних утворень у грудях та появою раку шкіри. Чи можна засмагати при мастопатії топлес? Фахівці рекомендують засмагати в бюстгальтері.

Чи можна відвідувати солярій при мастопатії?

загар в солярии

Солярій – паличка-виручалочка для багатьох жінок. Про солярій сказано багато. Не всі фахівці позитивно ставляться до його використання.

Принцип дії солярію полягає у використанні ультрафіолетового випромінювання. Майже такого ж, як на сонці. Різниця в тому, що в солярії “прибирають” найагресивніший С-спектр випромінювань. На шкіру впливають А та В-спектри.

Виходить, що солярій є безпечним? Не зовсім. Сонячний ультрафіолет більш розсіяний на площі дії. Плюс такі фактори, як вітер та хмари, допомагають ще більше розсіювати сонячні промені. Через це доза отриманого опромінення зменшується.

У солярії ультрафіолет вузько спрямований. Доза опромінення більша, ніж на сонці. Сюди слід зарахувати доброчесність власників соляріїв. Не всі власники вчасно перевіряють лампи та фільтри, коректно обслуговують обладнання.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) не рекомендує використовувати солярій і віддає перевагу природній засмазі за правилами.

То чи можна засмагати у солярії при мастопатії? Якщо ваш лікар це дозволив. І з урахуванням техніки безпеки!

Як краще засмагати, щоб не наражати себе на ризик?

Рекомендації, як правильно засмагати при мастопатії:

  • приймати сонячні ванни вранці до 11-ї години, в другій половині дня після 16 вечора;
  • засмагати не більше півгодини з перервою на купання/обтирання водою;
  • використовувати SPF-крем на все тіло, у тому числі груди;
  • завжди засмагати в купальнику, виключити загоряння топлес (прикрити соски листочком/камінцем не рахується);
  • відвідувати перевірений салон солярію;
  • використовувати захисні ковпачки на груди у солярії;
  • у період активного сонця (з 11 до 16) перебувати у тіні, під навісом, у приміщенні;
  • регулярно відвідувати свого лікаря.

Перед тим, як отримати гарну засмагу, обов’язково проконсультуватися з фахівцем. Лікар оцінить стан ваших грудей і зробить свій висновок.

Висновки

Отже, чи можна засмагати при мастопатії? Однозначної відповіді немає. Деяким жінкам суворо заборонено засмагати, іншим дозволено із застереженням. Це залежить від стану здоров’я, виду мастопатії та рекомендацій лікаря. В будь-якому випадку засмагати потрібно правильно. Тоді засмага буде на користь.

Часті питання
Як захистити груди від сонця?

Всім жінкам необхідно дотримуватися правил безпечного загару для профілактики розвитку онкологічних захворювань. Для захисту грудей від сонця необхідно використовувати купальник та spf-крем, варто уникати перебування на жарі в обідній час та пити достатньо рідини. Крім того, рекомендується максимально зменшити перебування під прямими сонячними променями для запобігання перегрівання грудей.

Чи безпечно відвідувати солярій з мастопатією?

В солярії використовуються ультрафіолетові лампи, які проникають у шкіру і стимулюють синтез меланіну. Молочні залози дуже чутливі до дії променів, особливо за наявності захворювання. Лікарі рекомендують жінкам з мастопатією відмовитися від процедур солярію, оскільки ультрафіолетовий вплив на груди може спровокувати розвиток ускладнення даної патології та появу злоякісних новоутворень.

Як ультрафіолетове випромінювання впливає на мастопатію?

Шкіра молочних залоз тонка та бідна на жирову клітковину, тому ультрафіолетові промені проникають глибоко в тканини і спричиняють перегрівання. За наявності мастопатії це може призвести до посилення росту фіброзно-кістозних новоутворень та спровокувати появу злоякісної пухлини.

Вернуться к списку статей