a0e1173c96823a7dbe077d3d31abe432_1559649861

Напевно, кожна жінка, хоча б один раз у житті, відчувала відчуття незадоволеності життям, агресію, що переходить в апатію та депресію. А також відчуття втоми, головний біль і запаморочення. Варто звернути увагу, якщо ці стани повторюються з періодичністю один раз на місяць. Це ознака гормонального дисбалансу, іншими словами – передменструального синдрому (ПМС).

Що таке ПМС і чим він небезпечний

Порушення гормонального балансу в організмі жінки виникає через різні причини, переважно це:

  • Переривання вагітності, запалення репродуктивної системи;
  • Відсутність вагітностей, пологів та грудного вигодовування дитини у житті жінки;
  • Періоди гормональних сплесків (підлітковий період, клімакс);
  • Неправильний спосіб життя – харчування, куріння, вживання алкоголю;
  • Гіподинамія (малорухливий спосіб життя).

Щомісяця організм жінки проживає гормональний цикл, спрямований на зачаття та збереження наступної вагітності. За 7-10 днів до початку менструації в організмі поступово збільшується кількість гормону пролактину, естрогену та зменшується вміст прогестерону. Організм у цей період намагається перебувати у стані спокою – збільшується кількість інсуліну – що викликає голод, підвищений естроген посилює затримку рідини в організмі, збільшується вага та виникають набряки. Вони провокують біль у молочних залозах, настрій погіршується, знижується працездатність.

Деякі жінки дуже складно переносять цей період. Настільки, що падає працездатність і навіть доводиться йти на лікарняний.

Тяжкий перебіг ПМС може спричинити порушення в психоемоційній системі – тривожність, агресію, а іноді й тяжку депресію.

У такому стані можна «наламати дров» — збільшується кількість звільнень, конфліктів із оточуючими, близькими, чоловіком навіть до розлучення. Про що після того, як відгримить гормональна буря багато хто шкодує.

Ще один грізний результат невилікованого ПМС – мастопатія – прогресуюче захворювання молочних залоз. Аж до злоякісних утворень.

Для нормалізації гормонального балансу – вирівнювання естрогену-прогестерону та зменшення кількості пролактину вже кілька десятиліть успішно застосовується препарат Мастодинон. Його склад містить лише лікарські рослини, які здавна використовувалися при лікуванні жіночих захворювань (прутняк звичайний, тигрова лілія, фіалка альпійська та багато інших).

Мастодинон потрібно приймати не менше 3 місяців, він практично немає протипоказань та побічних ефектів. І успішно застосовується разом із гормональною терапією і навіть замість неї.

Для того щоб полегшити протікання ПМС, зверніть увагу на наступні фактори:

  • Харчування. Менше цукру, більше фруктів та овочів. Дуже корисна капуста броколі, сухофрукти, вівсянка. Відмовтеся від надто калорійних, жирних та смажених страв. Пийте більше рідини, оскільки вона допомагає виводити естроген із організму. Найкраще просту воду чи зелений чай.
  • Рух.Намагайтеся більше гуляти, дихати свіжим повітрям. В ідеалі займіться плаванням – вода знижує рівень стресу, що позитивно впливають на всі групи м’язів і зв’язки. Фізичні навантаження не лише дарують гарний настрій, а й перешкоджають застою лімфи. Набряки минають, зайва рідина виводиться із організму.
  • Розслаблення. Усіми можливими способами уникайте стресу. Приділіть собі час, дозвольте собі просто полежати та полінуватися незважаючи на почуття провини.

Бережіть себе, ставтеся дбайливо до своїх відчуттів і будьте здорові!

Вернуться к списку статей