6c7d2c72d36d067c9aebb1806c8ac88e_1559649305

Мастодинія (масталгія) – це сукупність патологічних відчуттів у молочних залозах. Як правило, це болючість, ущільнення або набухання грудей. Мастодинія може проявлятися періодично в залежності від менструального циклу, але іноді біль стає постійним і погіршує якість життя.

Давайте розберемося, чому вона виникає і що з цим робити.

Факторів, які провокують біль у грудях, може бути безліч:

  • Різкі зміни гормонального фону. Можуть бути спровоковані вагітністю, пологами, абортами, віковими періодами у житті жінки (підлітковий або менопауза).
  • Травми грудей, механічні ушкодження, тривале передавлювання молочних залоз незручною білизною чи одягом.
  • Запальні захворювання жіночої репродуктивної системи, захворювання щитовидної залози, надниркових залоз, печінки та нирок.
  • Ущільнення чи пухлини молочної залози (доброякісні чи злоякісні).
  • Передменструальний синдром.
  • Прийом тривалий час гормональних лікувальних препаратів, зокрема й оральних контрацептивів.
  • Затяжні стреси, неврози та депресії.

Симптоми мастодинії

  • Циклічна форма масталгії безпосередньо пов’язана з менструальним циклом. У певні дні циклу за 7-12 днів до початку менструації виникають болючі відчуття нагрубання та важкості грудей. Молочні залози і соски стають дуже чутливими, відчувається ниючий або тягнучий біль. Такий вид болю характерний для обох молочних залоз і найчастіше виникає у жінок до 40 років.
  • При нециклічній формі симптоми зазвичай більш виражені, незмінні та не залежать від циклу. Найчастіше страждає одна молочна залоза. Болючість може важко переноситися, захоплює область пахвової западини, виникає відчуття печіння та іноді виділення з сосків. При такому стані необхідна консультація з лікарем, щоб запобігти виникненню небезпечних захворювань.

Причини мастодинії

При циклічній формі мастодинія виникає через гормональний дисбаланс і з настанням наступної фази циклу або вагітності зазвичай проходить.

У разі нециклічної форми все набагато складніше. Причини болю слід шукати у анатомічних змінах залоз. Найчастіше це пухлини (доброякісні чи злоякісні) або результат травм чи пошкоджень грудей. Також слід зазначити, що болючість може виникати при порушеннях роботи м’язів, нервів або скелета.

Для визначення виду масталгії, причин її виникнення та подальшого лікування обов’язковою є консультація з лікарем гінекологом або мамологом. Діагностика проводиться за допомогою УЗД або мамографії, а також необхідно здати певні аналізи. При виявленні утворення у залозі призначають біопсію тканини.

Лікування мастодинії

Для лікування мастодинії застосовуються гормональна та негормональна терапії. Гормони прописують у складних випадках нециклічної форми масталгії. У випадках пов’язаних із коливаннями циклу для зменшення больових відчуттів та профілактики захворювань грудей рекомендується прийом трав’яних лікарських препаратів.

Вже кілька десятиліть при лікуванні симптомів масталгії успішно застосовується Мастодинон. Він розроблений на основі лікарських рослин, німецькою фармацевтичною фірмою Біонорика, підходить для тривалого прийому, практично немає протипоказань та побічних ефектів. У складі Мастодинону безліч рослин, основним з яких є прутняк звичайний, який здавна застосовувався для лікування жіночих захворювань.

Вернуться к списку статей