name

Зміст:
Вплив масажу на організм
Масаж грудей при мастопатії
Масаж спини при мастопатії
Лікувальний масаж: користь чи шкода?

Жінки по-різному доглядають за своїм тілом. Йога, танці, спортивний зал. Солярій, салон краси… чого тільки немає у розкладі прекрасної половини людства. А як щодо масажу? Так, багато хто віддає перевагу масажу, як способу розслабитися, підтягнути тіло, схуднути або зміцнити/підлікувати опорно-рухову систему.

Масаж – це чудовий спосіб оздоровитись. Але чи можна ходити на сеанси жінкам із мастопатією? Давайте докладніше розберемося у питанні. Розповімо про всі “підводні камені”. І відповімо на головне питання: чи можна робити масаж молочної залози під час мастопатії?

Вплив масажу на організм

По суті, масаж – це розтирання тіла з лікувальною метою. Існує безліч різних комплексів, спрямованих на різні завдання. Антицелюлітний, оздоровчий, лікувальний, розслабляючий та багато інших.

Під впливом розтирання та інших масажних рухів підвищується еластичність м’язових волокон. Поліпшується їхня скоротлива функція. Поліпшується клітинний обмін, посилюється кровообіг і лімфоток. Таким чином, м’язи приходять у тонус, отримують більше корисних речовин, швидше регенеруються. Але чи завжди масаж приносить користь?

Масаж грудей при мастопатії

девушка массирует грудь
В інтернеті та на полицях магазинів зустрічаються брошури “Масаж грудей при мастопатії”. Передбачається, що масажем можна вплинути на це захворювання. А деякі масажисти пропонують масаж молочних залоз як монотерапію при мастопатії. Чому це краще не робити?

Мастопатія – це гормональне захворювання. Воно розвивається на фоні дисбалансу жіночих статевих гормонів естрогену, прогестерону, пролактину. Масаж не може впливати на причину мастопатії. Відповідно, ніякого терапевтичного ефекту він не має.

У деяких випадках масаж не просто марна справа, а й шкідлива. Масаж може прискорити прогресування доброякісних новоутворень.

Нагадаємо, що мастопатія – це група доброякісних захворювань, що характеризуються розростанням тканини у молочній залозі під впливом жіночих статевих гормонів. Під час масажу відбувається посилення кровотоку у грудях. В окремих випадках це може призводити до швидшого зростання доброякісних новоутворень.

Ми не рекомендуємо масаж грудей при мастопатії.

Масаж спини при мастопатії

Із грудьми розібралися. Виникає наступне питання: чи можна робити масаж спини при фіброзно кістозній мастопатії?

Оздоровчі, загальнозміцнюючі, розслаблюючі масажі спини корисні для здоров’я. Вони допомагають тримати м’язи у тонусі, прискорюють регенерацію м’язів.

Масаж спини при мастопатії допустимий для підтримки здоров’я організму. Але не для лікування мастопатії! Оскільки він не ефективний.

Перед походом до масажиста всім жінкам з мастопатією рекомендуємо відвідати лікаря. Фахівець врахує перебіг вашого захворювання, ваш загальний стан та надасть індивідуальні рекомендації.

Лікувальний масаж при мастопатії: користь чи шкода?

На просторах інтернету можна зустріти багато суперечливої ​​інформації про користь лікувального масажу при мастопатії. Деякі фахівці стверджують, що масаж допомагає прибрати набряк молочних залоз, відновити гормональний баланс, простимулювати місцевий імунітет та багато іншого.

Мастопатія — гормональне захворювання. Фізичним впливом на молочні залози не можна відновити гормональний баланс. Для відновлення ендокринної системи призначається відповідна терапія:

  • негормональні лікарські рослинні засоби, наприклад, Мастодинон;
  • гормональні препарати (після здачі аналізів і лише за суворими показаннями).

Також можуть рекомендувати змінити спосіб життя. Відновити регулярність сну, харчуватися здоровою їжею, уникати нервових ситуацій. Ці найпростіші рекомендації допомагають підтримувати організм здоровим.

Чи можна масажувати груди, якщо дуже хочеться спробувати? Фахівці не рекомендують це робити.

Чи можна робити масаж спини при мастопатії? Можна для загального зміцнення організму. І бажано після консультації з лікарем.

Висновки

Масажу при мастопатії приписують чудодійні властивості. Окремі спеціалісти рекомендують його як монотерапію при деяких стадіях мастопатії. Ми категорично не рекомендуємо масаж молочних залоз при мастопатії. Це не потрібна процедура, без терапевтичного ефекту. У деяких ситуаціях масаж грудей може погіршити перебіг мастопатії.

Вернуться к списку статей