В умовах сучасного шаленого темпу життя, екологічної забрудненості, нестачі часу та підвищеної кількості стресів практично у 70% жінок виявляється таке підступне захворювання як мастопатія.

pregnant-lady-massaging-her-breastsnull

Чи небезпечна мастопатія при вагітності?

Молочна залоза – делікатний та гормонозалежний орган, який приймає основний удар неправильного життя чи халатного ставлення до себе жінок.

Мастопатія буває вузловою, фіброзною та фіброзно-кістозною. Найнеприємніша вузлова форма, оскільки можливе переродження вузла з доброякісного до злоякісного. Причин виникнення мастопатії безліч:

  • Захворювання щитовидної залози, печінки, гінекологічні захворювання. Часто буває, що при скаргах на біль у грудях пацієнтка потрапляє на прийом до лікаря гінеколога, який виявляє під час огляду супутні гінекологічні проблеми;
  • Аборти – найчастіша причина мастопатії. Під час вагітності в організмі циркулює армія гормонів спрямованих на підтримку вагітності та розвиток дитини. При раптовому перериванні вагітності відбувається збій гормонального балансу, і молочна залоза страждає насамперед;
  • Травми грудей – також можуть сприяти виникненню мастопатії;
  • І, звичайно ж, неправильний спосіб життя – відсутність фізичної активності, неправильне харчування, зловживання засмагою, алкоголем та тютюном – провокують фактори виникнення захворювань грудей.

Але є й хороша новина! Для профілактики виникнення мастопатії достатньо дотримуватись деяких правил:

  • Спіть не менше 8 годин, крім того, що Ваша нервова система повноцінно відпочине, вночі виділяється гормон краси та молодості – мелатонін;
  • Гуляйте на свіжому повітрі, плавайте, частіше вибирайтеся на природу. Фізична активність дарує позитивні емоції та приплив ендорфінів – гормонів радості.
  • Їжте корисні продукти – свіжі овочі та фрукти (особливо корисна капуста броколі), нежирний сир, йогурти, пісне м’ясо, морепродукти та жирна риба. Всі ці продукти містять такі необхідні вітаміни для здоров’я жінки.
  • Корисно пропити курс німецького препарату Мастодинон, який вже понад 50 років завдяки складу з виключно природними рослинними компонентами успішно бореться з симптомами мастопатії.

Що стосується вагітності та мастопатії – можемо вас порадувати. Найчастіше у разі виникнення вагітності мастопатія поступово проходить.

Давайте розберемося чому.

У період вагітності організм виробляє велику кількість гормону прогестерону. У звичайному стані цей гормон виробляється в невеликих кількостях, а він бере участь у багатьох важливих процесах організму. До того ж, існує певний баланс естроген – прогестерон. Кожен менструальний цикл виробляється гормон естроген, при надмірній кількості якого виникає біль та нагрубання грудей, утворюються ущільнення, а іноді й вузли у молочних залозах. Якщо прогестерону виділяється недостатньо, а рівень естрогену не зменшується, то від циклу до циклу виникає стійке порушення балансу і як наслідок – перебіг мастопатії посилюється. Тому сам стан вагітності з підвищеною кількістю прогестерону – вже фактор, що сприяє не лише зменшенню симптомів мастопатії, а й зворотної інволюції ущільнень та вузлів.

У випадку, коли вагітність виникла на тлі обтяженої мастопатії, лікар може прописати Мастодинон як препарат, що полегшує симптоми.

До того ж грудне вигодовування малюка – це найпозитивніший фактор з усіх можливих для повного позбавлення мастопатії.

Тому, вагітність і годування грудьми найкращі помічники у рятуванні від цього неприємного захворювання. Будьте здорові та щасливі!

artboard-5@0.5x-50.jpg

liki24
liki24.com
tabletki.ua
tabletki.ua
Вернуться к списку статей