Досить часто жінки стикаються з ниючим болем у грудях. Необхідно визначити, звідки цей біль з’явився та його причини. Через різні причини виникнення, характер болю та його інтенсивність відрізняються. Звичайно ж, насамперед при виникненні незрозумілого болю в грудях потрібно звернутися до лікаря.

mastopatiya_u_zhenshin

В основному біль у грудній клітці виникає при наступних захворюваннях:

  • Міокардит – запалення м’яза серця, виникає через перенесені інфекційні захворювання, ангіну. Може бути спровокований ліками чи токсичним отруєнням. Симптомами є температура, задишка, аритмія та запаморочення.
  • Вегетосудинна або нейроциркулярна дистонія – комплекс симптомів, що викликається психологічним станом та зміною регуляції нервової системи. Найчастіше виникає у молодих жінок і проявляється блукаючими болями в грудній клітці, підвищенням тиску, серцебиттям, запамороченням та відчуттям тривоги чи паніки.
  • Але найчастіше біль у грудях (мастодинія) виникає у жінок після настання статевої зрілості і пов’язаний з порушенням гормонального балансу в організмі.

Що таке мастодинія?

Постійний ниючий біль у грудях або періодичний, що виникає, залежно від менструального циклу жінки. Щомісяця перед настанням менструації в організмі жінки виділяється гормон естроген. Він провокує дозрівання та вихід яйцеклітини з фолікула – овуляцію і допомагає налаштуватися організму на зачаття та подальшу вагітність.

При цьому порушується настрій, з’являється агресивність, плаксивість, неконтрольований голод, збільшується кількість рідини в організмі, виникають набряки, у тому числі грудних молочних залоз. Через набряки тканин грудей перетискаються корінці нервових закінчень і виникають болючі відчуття.

Якщо вагітність не настала — поступово збільшується кількість гормону прогестерону, який «заспокоює» організм, зайва рідина виводиться, настрій покращується, минає плаксивість та почуття голоду. Жінка повертається у звичайний стан.

Але буває, що баланс не повертається – кількість естрогену не зменшується, прогестерон не збільшується і з кожним циклом симптоми мастодинії частішають та посилюються, виникає мастопатія При цьому захворюванні болем справа не обмежується, у грудях утворюються ущільнення, а іноді й вузли, і цей стан необхідно лікувати.

Причини виникнення мастодинії та мастопатії

  • Гормональний збій у організмі – підліткове дозрівання, клімакс, аборти;
  • Передменструальний синдром;
  • Прийом протизаплідних ліків;
  • Захворювання печінки, щитовидної залози, гінекологічні захворювання;
  • Неврози, стресові стани, вегетосудинна дистонія;
  • Неправильно підібрана білизна або травми грудей.

Запобігти виникненню мастодинії та мастопатії допоможе Мастодинон – препарат німецької фармацевтичної фірми Bionorica, який кілька десятків років має успіх для лікування мастопатії. Він створений на основі виключно лікарських рослин, головним компонентом є звичайний прутняк. Ця рослина регулює баланс пролактину в організмі, що допомагає зменшити набряки, вирівнює психологічний дисбаланс і сприяє розсмоктуванню вже наявних ущільнень.

Полегшити стан при мастодинії допоможуть фізична активність, правильне харчування та правильно підібрана білизна. Намагайтеся більше відпочивати, повноцінно спати та зменшити рівень стресів.

Бережіть себе, не терпіть біль, уважно ставтеся до свого організму і будьте здорові!
artboard-5@0.5x-50.jpg

liki24
liki24.com
tabletki.ua
tabletki.ua
Вернуться к списку статей