PMS

Рідко яка жінка не стикається протягом життя з передменструальним синдромом. За 2-10 днів до початку місячних жінки відчувають гаму неприємних відчуттів, фізичних та психологічних:

 • депресію, дратівливість, посилення тривожності;
 • сльозливість та плаксивість;
 • сонливість, втому, апатію;
 • підвищення апетиту, потяг до шкідливої ​​їжі, солодкого, борошняного;
 • болісні відчуття у грудях;
 • тягнучі, ниючі болі в попереку, внизу живота, шиї;
 • головний біль, мігрені, запаморочення;
 • відчуття здуття живота, метеоризм, запори;
 • сонливість чи навпаки, безсоння.

Слід відрізняти ПМС від прояву поганого характеру чи інших можливих захворювань. Передменструальний синдром носить циклічний характер і з появою перших виділень симптоми минають. На відміну від інших соматичних хвороб.

Як правило, прояви ПМС загострюються з віком жінки, хоча відчувати симптоми ПМС можуть і 20-літні дівчата.

Лікарі пов’язують прояви ПМС із порушенням гормонального балансу у організмі жінки, саме з підвищеним вмістом гормону пролактину (гіперолактинемія). Внаслідок чого відбувається затримка рідини в організмі, збільшується в об’ємі та розростається сполучна тканина в частках молочних залоз та молочних протоках грудей.

Якщо гормони не збалансувати, цей стан не проходить сам собою. З циклу в цикл груди нагрубають сильніше, набряки та болючість збільшується і виникає захворювання – мастопатія.

При цій хворобі біль у грудях постійний, груди чутливо реагують на кожен дотик. Відбувається ущільнення тканин, з’являються вузли, які згодом, при несприятливій генетиці перероджуються на злоякісні. Тому будь-яку болючість і дискомфорт у грудях не варто залишати без уваги.

При сильних та дискомфортних проявах симптомів ПМС рекомендується проконсультуватися з гінекологом чи мамологом.

Існує безліч сучасних легких рослинних препаратів, які допомагають послабити прояви ПМС, наприклад, препарат німецької фармацевтичної фірми Bionorica – Мастодинон.

Ці ліки містять лише рослинні компоненти, що допомагають знизити кількість пролактину та вирівнюють баланс естроген-прогестерон. Набряки в тканинах спадають, виводиться зайва рідина, збільшена сполучна тканина повертається у вихідний стан, не викликаючи розростання. Проходять головний біль, стан розбитості, вирівнюється настрій і знижується тривожність.

Мастодинон приймають не менше ніж 3 місяці для досягнення постійного ефекту. Він поєднується з іншими препаратами, добре переноситься (оскільки не містить гормонів і синтетичних компонентів) і не викликає побічних реакцій!

До того ж кожна жінка здатна самостійно полегшити собі життя та стан при ПМС, для цього:

 1. Висипайтеся. Постійне недосипання провокує порушення гормонального балансу;
 2. Харчуйте правильно. При перших симптомах ПМС виключіть важку, жирну їжу. При цьому стані корисна зелень, крупи, овочі, легке м’ясо та риба. Не налягайте на шоколад і каву, а краще поки що виключіть ці продукти.
 3. Гуляйте, дихайте свіжим повітрям. Кисень позитивно впливає на стан органів та організму. Прогулянки збільшують настрій, знімають тривожність.

У шаленому ритмі нашого життя жінкам необхідно берегти свій тендітний організм. Не варто ігнорувати нездужання та сподіватися, що саме пройде. Так можна пропустити серйозну хворобу та прогаяти дорогоцінний час.

Бережіть себе, приймайте профілактичні препарати та будьте здорові!