Біль у грудях перед місячними добре знайомий багатьом жінкам. Але більшість представниць прекрасної статі не поспішають при перших неприємних симптомах звертатися за медичною допомогою. Вони вважають за краще мовчки переносити жахливі болі або ковтати знеболювальні таблетки для маскування симптомів замість того, щоб лікувати причину своїх страждань.

Причини виникнення болю у грудях

 • Гормональний дисбаланс. Його можуть спровокувати хронічний стрес, порушення режиму сну та відпочинку, неправильне харчування, прийом деяких медикаментів, а також вагітність, пологи, аборти, вікові зміни у житті жінки (статеве дозрівання, клімакс).
 • Травми молочних залоз, здавлення грудей тісною білизною.
 • Хвороби жіночої статевої сфери, ендокринної системи, порушення у роботі печінки та нирок.
 • Доброякісні чи злоякісні пухлини грудних залоз.
 • ПМС.
 • Тривале застосування гормональних препаратів та засобів контрацепції.
 • Сильні стреси, депресії.

Потрібно розуміти, що біль у молочній залозі перед місячними це – перший тривожний сигнал, який сигналізує про порушення гормонального балансу жіночої репродуктивної системи, що починається. За відсутності лікування та заходів щодо модифікації способу життя до циклічного болю, що є поки головним проявом передменструального синдрому, може приєднатися і поява органічних змін з боку молочних залоз.

Симптоми для занепокоєння

 • болючість в зоні новоутворення;
 • поява ущільнень, які виявляються при пальпації;
 • набряклість місця ураження;
 • зміна шкіри над осередком (втягування або випинання, зміна рельєфу шкіри за типом лимонної кірки)
 • почуттям розпирання;
 • іррадіацією болів у плече, передпліччя;
 • збільшенням та ущільненням лімфатичних вузлів під пахвами;
 • прозорими, жовтуватими, зеленими, коричневими виділеннями або секретом на кшталт молозива.

Кожна жінка періодично має проводити самообстеження молочних залоз , візуально перевіряючи симетричність грудей, сосків, стан шкіри у цій зоні. Піднявши руку, необхідно промацати пахву, простір навколо соска, над і під грудьми. Для отримання більш достовірних результатів ці самі маніпуляції слід провести, лежачи на спині.

На початковій стадії мастопатії промацуються лише невеликі вузлики. На цій стадії хвороба найкраще піддається лікуванню.

Якщо хвороба запущена, утворюються великі ущільнення, виділення із сосків можуть бути каламутними чи кров’янистими.

Що таке мастопатія

Мастопатія – доброякісне захворювання молочних залоз, спричинене гормональним дисбалансом. Надлишок пролактину, дефіцит прогестерону та переважання естрогенів поступово провокує біль та набряклість молочних залоз. Згодом у тканинах молочних залоз утворюються кісти, виникають виділення із сосків, груди стають асиметричними. Злоякісні пухлини молочної залози на фоні мастопатії розвиваються набагато частіше.

Головна особливість хвороби вона ніколи не зникає сама по собі. Патологічний процес у фіброзних тканинах збільшується з кожним циклом. Перша стадія, при якій не потрібна гормональна терапія, перетворюється на вузлову. Для вузлової мастопатії характерне переродження доброякісних вузликів у злоякісні.

Поради гінеколога для профілактики та лікування мастопатії

 1. Правильне харчування. Обмежте вживання смаженого, борошняного та солодкого. Виключіть газовану воду, каву та чорний чай. Раціон рекомендується збагатити овочами, багатими на вітаміни А і С (капустою броколі, морквою, цитрусовими). Користь також принесуть оливкова олія, курага, червона риба, банани, мед.
 2. Фізична активність. Рух покращує циркуляцію крові та насичує її киснем, тим самим знижуючи біль та набряклість при мастопатії.
 3. Використання негормональних препаратів. Препарат “Мастодинон” був розроблений німецькими фармацевтами за допомогою інноваційної концепції фітонірингу. Це ноу-хау, що передбачає використання тільки спеціальних сортів лікарських рослин з рекордним вмістом ключових біологічно активних речовин; спеціальні методи екстракції та лабораторний контроль біохімічного складу готового продукту. Все це дозволяє гарантувати ефективність, яка підтверджена в ході клінічних досліджень.
 4. Позбудьтеся стресу. Якщо ви не можете зробити це самостійно, запишіться на прийом до психолога. Підвищена тривожність та нервозність добре піддаються лікуванню. Пам’ятайте, що розлад у роботі нервової системи негативно позначається на жіночому здоров’ї, викликаючи болючі місячні та мастопатію.

Не залишайте поза увагою тривожні симптоми, знаходьте час, щоб зайнятися своїм здоров’ям, і не хворійте!

Вернуться к списку статей