Мастодинон® - німецький рослинний препарат для лікування
фіброзно-кістозної мастопатії, передменструального синдрому та болю в грудях

Про Мастодинон

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

Мастодинон – це гомеопатичний препарат комплексної дії. Компоненти, що входять до його складу, зменшують вплив на кількість пролактину, відповідно коригують рівень статевих гормонів.

ПОКАЗАННЯ

Розлад менструального циклу, мастопатія фіброзно-кістозного типу, обтяжений перебіг передменструального синдрому, а саме: мігрень (головний біль), мастодинія (відчуття болючості, набряклості та нагрубання молочних залоз на початку менструального циклу), набряки, порушення травлення (закреп), нестабільність психоемоційного стану (дратівливість, плаксивість).

ЗАСТОСУВАННЯ

Краплі для вживання. рекомендована разова доза – 30 крапель розчинити на 100мл. води, приймати 2 рази на добу.

Перед вживанням збовтати.

Якщо симптоми захворювання продовжуються протягом 3 місяців або самопочуття погіршується, рекомендується проконсультуватися з лікарем для коригування дози препарату.

Таблетована форма. вранці та ввечері приймати по 1 таблетці запиваючи водою протягом не менше 3 місяців. Через 6 тижнів зазвичай настає поліпшення симптоматики. Якщо симптоми повертаються, прийом рекомендується продовжити.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

Підвищена індивідуальна чутливість чи непереносимість будь-яких компонентів препарату. Препарат протипоказаний пацієнтам зі спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази Лаппа, а також при мальабсорбції (порушення всмоктування глюкози-галактози).

ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ

Препарат містить плоди прутняка звичайного, який у дуже рідкісних випадках (при індивідуальній схильності) може викликати розлад шлунково-кишкового тракту, мігрень, алергічні шкірні реакції (кропивницю, свербіж), набряки обличчя, задишку, депресію, психомоторне збудження.

При прийомі гомеопатичних ліків слід врахувати, що іноді в перші дні прийому можливе різке посилення симптомів захворювання. Це розцінюється як позитивний вплив препарату захворювання. Можливо призупинити прийом препарату на кілька днів. Після такої паузи та покращення стану, потрібно знизити дозу препарату вдвічі та відновити прийом.

За відсутності позитивної динаміки або виникнення побічних реакцій рекомендується проконсультуватися з лікарем.

ОСОБЛИВІ ВКАЗІВКИ

При зберіганні може утворюватися осад, що не впливає на властивості препарату.

Заборонено використовувати цей препарат при лікуванні злоякісних пухлин молочної залози.

При одночасному прийомі мастодинону з препаратами, що містять антагоністи дофамінових рецепторів, естрогени та антиестрогени, а також пацієнтам з порушеннями функції гіпофізу рекомендується попередня консультація з лікарем.

Слід врахувати, що при пролактинсекретуючих пухлинах гіпофіза прийом мастодинону (який містить плоди прутняка) може маскувати клінічні прояви пухлини.

Мастодинон у краплинній формі має у складі етанол у кількості 53% (про/об), а саме до 0,39 р. алкоголю на 30 крапель, що еквівалентно 10 мл. пива чи 4 мл. вина.

Це слід врахувати пацієнтам із групами високого ризику, наприклад, при захворюваннях печінки, епілепсії, травмах головного мозку. У цих випадках мастодинон застосовують тільки якщо передбачувана користь прийому препарату перевищує потенційний ризик. Заборонено використання мастодинон при злоякісних утвореннях молочної залози.

Слід обережно приймати препарат пацієнтам з непереносимістю лактози.

Пацієнтам з цукровим діабетом прийом Мастодинону не протипоказаний, оскільки препарат містить в одній дозі <0,020 хлібних одиниць (ХЕ).

Період вагітності та лактації. Прийом Мастодинону протягом періоду вагітності та годування грудним молоком протипоказаний, так як препарати, що містять плоди прутняка, впливають на зменшення лактації.

Діти. Оскільки клінічні дослідження щодо дії Мастодинону на цю групу пацієнтів не проводилися, застосування препарату дітям не рекомендується.

Вплив препарату на швидкість реакції під час керування транспортними засобами чи механізмами. При прийомі Мастодинону слід врахувати, що препарат містить етанол, в іншому відомостей про вплив препарату на швидкість реакції при керуванні транспортом чи іншими механізмами немає.

ВЗАЄМОДІЇ

При одночасному прийомі препарату з антагоністами дофамінових рецепторів, а також гормонами (естрогенами та антиестрогенами) можливе взаємне зменшення ефекту впливу.

Застосування гомеопатичних препаратів одночасно з іншими ліками вимагає консультації лікаря, деякі речовини, що містяться в м’яті, міцній каві, камфорі можуть знизити дію гомеопатичного препарату.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

Дані про передозування та випадки інтоксикацій відсутні.

У пацієнтів з непереносимістю лактози можливий розлад шлунково-кишкового тракту (діарея).

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

Таблетки – в упаковці в темному місці при кімнатній температурі (не вище 25 °С): краплі – в упаковці в темному місці при кімнатній температурі (не вище 25 °С) після відкриття флакона, препарат втрачає лікувальні властивості після 6 місяців використання.

ЛІЦЕНЗІЇ

Мастодинон має 2 форми випуску – таблетки та капсули, обидві форми ліцензовані, згідно з реєстраційними номерами:

1. Таблетована форма випуску – реєстраційний № UA/6239/02/01 згідно з рішенням про державну реєстрацію лікарського засобу затвердженого наказом МОЗ України від 13.07.2018 № 1313

2. Краплі — реєстраційний № UA/6239/01/01 відповідно до рішення про державну реєстрацію лікарського засобу затвердженого наказом МОЗ України від 13.05.2017 № 516