Мастодинон® - німецький рослинний препарат для лікування
фіброзно-кістозної мастопатії, передменструального синдрому та болю в грудях
ОГЛЯДАЙТЕ ГРУДИ НА 5–11 ДЕНЬ МЕНСТРУАЛЬНОГО ЦИКЛУ
ВИБЕРІТЬ СИМПТОМ ЗІ СПИСКУ І ОТРИМАЄТЕ ІНСТРУКЦІЮ ПО ОГЛЯДУ

Асиметрія

Станьте перед дзеркалом, підніміть/опустіть руки та огляньте, чи немає раптових асиметрій грудей.

Зверніть увагу також на втягнуті соски, зморщування/втягування молочних залоз, нерівномірний колір грудей, набряклість, нерівномірність контурів.

Якщо виявлено одну з ознак, негайно зверніться до мамолога за консультацією та УЗД.

Будьте здорові!

Втягнуті соски

Станьте перед дзеркалом, опустіть/підніміть руки та зверніть увагу на зону сосків

Зверніть увагу також на зморщування/втягування молочних залоз, нерівномірний колір грудей, набряклість, нерівномірність контурів, асиметрію.

Якщо виявлено одну з ознак, негайно зверніться до мамолога за консультацією та УЗД.

Будьте здорові!

Збільшені або яскраво
виражені лімфовузли

У положенні стоячи по спіралі від соска ретельно промацайте пальцями кожну молочну залозу.

Груди повинні бути однорідної структури та еластичної Просувайтеся до пахв. Огляньте пахвові лімфовузли. У здорової жінки лімфатичні вузли не помітні та не промацуються.

Повторіть маніпуляції у положенні лежачи

Якщо виявлено одну з ознак, негайно зверніться до мамолога за консультацією та УЗД.

Будьте здорові!

Зморщування/втягування МЗ

Станьте перед дзеркалом, опустіть/підніміть руки та подивіться на шкіру грудей

Зверніть увагу також на втягнуті соски, нерівномірний колір грудей, набряклість, нерівномірність контурів, асиметрію.

Якщо виявлено одну з ознак, негайно зверніться до мамолога за консультацією та УЗД.

Будьте здорові!

Нерівномірний колір

Станьте перед дзеркалом, опустіть/підніміть руки та оцініть колір грудей, чи немає плям, синців, розлучень, почервонінь.

Зверніть увагу також на втягнуті соски, зморщування/втягування молочних залоз, набряклість, нерівномірність контурів, асиметрію.

Якщо виявлено одну з ознак, негайно зверніться до мамолога за консультацією та УЗД.

Будьте здорові!

Набряклість

Станьте перед дзеркалом, опустіть/підніміть руки та подумайте, чи відчуваєте ви набряклість?

Якщо виявлено одну з ознак, негайно зверніться до мамолога за консультацією та УЗД.

Будьте здорові!

Нерівномірність контурів

Станьте перед дзеркалом, опустіть/підніміть руки та огляньте зовнішній вигляд грудей при хорошому освітленні.

Зверніть увагу також на втягнуті соски, зморщування/втягування молочних залоз, нерівномірний колір грудей, набряклість, асиметрію.

Якщо виявлено одну з ознак, негайно зверніться до мамолога за консультацією та УЗД.

Будьте здорові!

Виділення із соска
різної текстури та кольору

У положенні стоячи великим і вказівним пальцем, натисніть на сосок, захоплюючи область ареоли. Повторіть процедуру лежачи.

Якщо виявлено виділення, негайно зверніться до мамолога за консультацією та УЗД.

Будьте здорові!

Пальпація

У положенні стоячи у верхній чверті натисніть на груди трьома середніми пальцями - тканина тут зазвичай щільна. Далі просуйтеся за годинниковою стрілкою по всій поверхні молочної залози, промацуючи таким чином тканину всієї залози.

Продовжіть обстеження у положенні лежачи – знову по колу, кожну чверть по порядку

Якщо виявлено ущільнення молочних залоз, негайно зверніться до мамолога за консультацією та УЗД.

Будьте здорові!

Ущільнення

Промацайте залозу. Зверніть увагу на наявність ущільнень, тяжів розширених проток, локальну хворобливість.

Якщо виявлено одну з ознак, негайно зверніться до мамолога за консультацією та УЗД.

Будьте здорові!

Самообстеження молочних залоз у домашніх умовах

На жаль, ВООЗ констатує неухильне зростання випадків доброякісних новоутворень та раку молочної залози у дівчат та жінок усіх вікових категорій. Тому сьогодні профілактика мастопатії стає актуальною починаючи з моменту, коли жіночі груди закінчили своє формування. Запобігти утворенню будь-якого виду цієї патології допоможуть 8-годинний сон, здорове харчування та активний спосіб життя. А регулярне самообстеження молочних залоз у домашніх умовах має стати звичкою, тому що без неї неможлива ефективна профілактика раку грудей.

Як і коли правильно обстежити молочну залозу

В останні роки лікарі навчилися ефективно лікувати доброякісні розростання тканин грудей та у 90% випадків перемагати онкологію. Але для цього звернутися до мамолога потрібно на більш ранній стадії патології, задля цього відбувається така широка популяризація правил і норм самообстеження молочних залоз.

Самообстеження грудних залоз рекомендується проводити 1 раз на місяць. Проводити його частіше недоцільно, тому що можна просто не помітити змін, що відбулися.

Жінкам репродуктивного віку для самообстеження молочних залоз потрібно вибрати один день менструального циклу – з 5(6) по 12. Цей період також є оптимальним і для виконання профілактичних обстежень: рентгенівської мамографії або УЗД молочних залоз.

Жінкам, які переживають клімактеричний період, жінкам поважного віку, вагітним, які годують, а також тим, хто приймає гормональні ліки або контрацептиви, для самоогляду грудей потрібно просто самостійно вибрати один і той же, будь-який день календарного місяця.

Середня тривалість процедури самообстеження молочних залоз не перевищує 5 хвилин, а ось як її потрібно проводити — алгоритм перевірки та техніка обстеження:

 1. Огляд бюстгальтера. Потрібно уважно оглянути зону ареолів у чашках ліфчика на предмет незначних плям, залишених виділеннями з сосків.
 2. Візуальний контроль грудей. Робити його потрібно перед великим дзеркалом, у двох вихідних положеннях: стоячи, руки вниз і стоячи, руки вгору. Необхідно перевірити чи є зміни контурів та форми залоз, їх симетричності, а також перевірити наскільки рівномірно вони зміщуються під час нахилів убік та під час почергового заведення рук за голову. Слід загострити увагу, чи не виникає при цих рухах втягування сосків, чи є виділення з них, чи утворюються піднесення або западання на шкірі грудей.
 3. Огляд шкіри залоз. Потрібно перевіряти шкірні покриви, оцінюючи на око і на дотик їх еластичність, відтінок і однорідність кольору, стан дерми: набряклість, висип, попрілості, почервоніння, зморщеність, стягнутість, ямочки і горбики на кшталт «лимонна кірка». Увага! Затискати шкіру на залозі між пальцями не варто. Дольчата будова тканини грудей може спричинити помилкове відчуття ущільнення.
 4. Пальпація грудей у ​​вихідному положенні: стоячи. Для зручності самоогляду, обмацування краще робити, змастивши пальці косметичним гелем або кремом. Промацати праву залозу потрібно подушечками 4-х зімкнутих пальців лівої руки, а ліву грудину потрібно пальпувати подушечками, не кінчиками(!), 4-х зімкнутих пальців правої руки. Рухи пальпації – м’які, точково-кругові, спочатку поверхневі, потім глибокі. Напрямок рухів промацування – від ключиці донизу і від грудини убік. Наприкінці досліджується зона пахви на предмет розміру та болючості лімфатичних вузлів.
 5. Пальпація грудей у ​​положенні лежачи. Найвідповідальніший момент самообстеження молочних залоз. Лежати потрібно на рівній, твердій або напівжорсткій поверхні. Руку тієї ж залози заводять за голову або витягають уздовж тулуба. Пальпацію можна проводити, застосовуючи одну із двох технік:
  • промацати кожну молочну залозу «по невеликих квадратах», зверху донизу, від внутрішнього краю ключиці до зовнішнього;
  • обмацувати молочні залози по черзі, рухаючись по концентрично звуженій спіралі, рухаючись від пахви до соска.

Фінальний етап самообстеження молочних залоз – промацування зони під сосками та самих сосків. Якщо в результаті всіх перерахованих вище маніпуляцій із них з’являються виділення, слід йти до мамолога. Наявність мастопатії також може визначити втягнутість соска.

На що звертати увагу

Крім перерахованих вище нюансів, що стосуються стану шкіри на грудях, будь-якого характеру виділень з сосків, форми, контурів і симетричності молочних залоз і ареолів, необхідно особливо приділити увагу тактильним відчуттям при пальпації. Під підозру потрапляють будь-якого розміру та форми ущільнення, консистенція яких нагадує свіжу пружну квасолю або заморожений зелений горошок.

Наявність важких, щільних довгастої форми ущільнень у нижніх основах молочних залоз – це фізіологічно та нормально. А ось виявлення у товщі тканини навіть однієї мікроскопічної «пісчинки» є приводом невідкладного візиту до лікаря. До нього потрібно сходити і у разі, якщо змін та ущільнень у залозах немає, маса тіла не збільшилася, а розмір бюсту став трохи більшим і така зміна не пов’язана з нагрубанням залоз перед менструацією. Крім цього у здоровій молочній залозі не виникає больових відчуттів, за винятком дискомфорту перед та у перший день менструації.

Що робити при виявленні ознак захворювання

Відповідь однозначна і категорична – при виявленні ущільнень або будь-яких підозрілих змін, що відбулися з моменту останнього огляду, потрібно йти до лікаря.

Для негормонального лікування будь-якого різновиду мастопатії та зниження сили мастодинії існують безрецептурні рослинні препарати та німецький препарат Мастодинон® Bionorica SE є одним з них. До складу крапель або оральних таблеток входять рослини, речовини яких мають такі впливи:

 • прутняк звичайний – знижує рівень стимулюючого мастопатію пролактину;
 • синій кохош – гальмує перебіг запальних процесів, робить не таким сильним прояв менструального больового синдрому;
 • півник різнокольоровий – знімає дискомфорт або зменшує біль у молочних залозах, нижній частині живота, позбавляє ломоти в попереку;
 • цикламен – заспокоює нервову систему, нормалізує пульс, прибирає задишку та набряки;
 • грудошник – позбавить дратівливості;
 • лілія тигрова – нормалізує тонус матки та циклічність менструацій.

Мастодинон® допоможе і жінкам у пре-, безпосередньо під час і після менопаузи, а ось вагітним і тим, хто годує приймати цей препарат заборонено. Мінімальний курс лікування: 3 місяці.

І насамкінець уточнимо, що при виявленні змін, хвилюватися завчасно не варто. Лише у 2% жінок, які звернулися до мамолога після виявлення проблем при самоперевірці молочної залози, новоутворення мають агресивний характер. Але йти до лікаря потрібно без зволікань. Нелікування мастопатії в десятки разів збільшує шанси її переродження в рак молочної залози. Крім цього нагадуємо, крім самоогляду, необхідно 1 раз на рік показуватися гінекологу, а також робити УЗД молочних залоз або мамографію, оскільки деякі різновиди мастопатії пальпацією не виявити.

Не нехтуйте самообстеженням грудей — ця легка методика самостійного обстеження, що не забирає багато часу, дійсно допомагає зберегти життя!