Молочна залоза – найбільш гормонозалежний орган в організмі. При порушенні гормонального балансу (підвищеного вмісту естрогенів та зниженого прогестерону) виникає мастопатія. Чим більше естрогену, тим ймовірність захворіти на мастопатію вища і тим важчий її перебіг.

На сексуальний баланс у житті жінки також впливають гормони. Під час оргазму гіпофіз та надниркові залози виділяють ендорфіни, адреналін, а головне – пролактин. Ці гормони викликають стан ейфорії, приплив крові до всіх органів і насичення їх киснем та безпосередньо позитивно впливають на молочну залозу.

Якщо докладно розглянути хімію процесів в організмі жінки, то велику роль у виникненні мастопатії, як це не дивно, грає гормон стресу – кортизол. При тривалому стресі кількість кортизолу зростає, стрес має властивість накопичуватися та виливатися у неприємні стани та захворювання.

Передменструальний синдром (ПМС), мастодинія (біль у грудях) та мастопатія – безпосередньо пов’язані з емоційним спокоєм жінки. Недарма лікарі прописують у цей період приймати заспокійливі настоянки або легкі препарати.

Наприклад, препарат Мастодинон був розроблений у Німеччині і вже близько півстоліття успішно використовується для лікування симптомів мастопатії, мастодинії та ПМС. У його складі виключно лікарські трави, які не тільки регулюють (зменшують) кількість пролактину, що викликає всі неприємні симптоми в грудях, але й надають легку заспокійливу дію на нервову систему.

Секс – як альтернатива лікуванню

Альтернативою препаратів для нормалізації перебігу мастопатії є секс. Підвищена кількість естрогенів у крові викликає сексуальну напругу, яка успішно спадає при оргазмі. Якщо статевий акт для жінки закінчується оргазмічною розрядкою, накопичений рівень кортизолу (гормону стресу) також зменшується.

У той же час, якщо розрядка не настала, надлишковий кортизол та естроген нікуди не зникають в організмі, що провокує розвиток мастопатії.

Для жінки теж не корисно збуджуватися і не досягати розрядки, як і чоловікам.

Висновок з вищенаписаного – у групі ризику жінки, які не мають постійного статевого партнера, або які не відчувають оргазм під час сексу.

Кожна жінка повинна знати, що найчастіша причина виникнення мастопатії – це аборти.

При перериванні вагітності гормональний вибух в організмі жінки б’є по всіх органах і системах, але найбільше страждає молочна залоза. Тому люблячий чоловік, не готовий до появи дітей, буде згоден на секс із контрацептивами та засобами запобігання небажаній вагітності.

Вагітність та пологи – найкращий метод профілактики мастопатії. А подальше годування малюка грудним молоком дозволить на довгий час, а може й назавжди позбутися цієї напасті.

Що стосується оральних контрацептивів, то тут слід підходити з обережністю, щоб не посилити стан мастопатії. Справа в тому, що деякі протизаплідні таблетки містять багато естрогену, який і так підвищений при мастопатії та викликає набряк, біль та нагрубання грудей. Тільки досвідчений лікар гінеколог або маммолог на підставі обстежень може правильно призначити препарат. Тому не покладайтеся на поради подруг або інформацію з інтернету, а зверніться до фахівця.

Ставтеся до себе дбайливо, не терпіть біль чи незручність, проходьте вчасно потрібні обстеження і ваш організм відповість вам подякою – молодістю, красою та здоров’ям на довгі роки.

Вернуться к списку статей