e01f7d1095088a9308e936ab4f563795_1546445053
Дивно, як багато жінок страждає від цього, начебто простого, захворювання.

Жінки не здогадуються, що біль у грудях, нагрубання молочних залоз та дискомфорт – це симптоми захворювання, що підлягає лікуванню. Часто не вистачає часу та можливості зайнятися здоров’ям і практично кожна думає – а, минеться – і не звертається до лікаря. А звернутися потрібно, бо це захворювання не минає саме собою. І згодом переходить у хронічну стадію, а у занедбаних випадках провокує злоякісне захворювання грудей.

ПЕРША СТАДІЯ МАСТОПАТІЇ

Початкова стадія мастопатії легко піддається лікуванню, але не турбує жінку, тому, на жаль, і не лікується вчасно. Симптоми – це біль у грудях на початку менструального циклу. Відчуття дискомфорту, розпирання та печіння. У другій половині циклу біль проходить і забувається до наступного загострення.

Від циклу до циклу захворювання прогресує та виникає дифузна мастопатія. При промацуванні грудей відчуваються ущільнення, зернистість та твердість тканини у різних ділянках молочної залози. Біль при цьому стає практично постійним, змінюючи інтенсивність. Бюстгальтер та одяг завдають дискомфорту, посилюють болючі відчуття. З’являється емоційна напруга, подразнення, плаксивість. Виникають головний біль, мігрені, оскільки баланс гормонів в організмі порушується.

ЩО БУДЕ ЯКЩО НЕ ЗВЕРНУТИСЯ ДО ЛІКАРЯ

Якщо не звернутися до лікаря і на цій стадії, дифузна мастопатія переходить до ускладненої стадії – вузлової. Вузли в молочній залозі досягають розмірів волоського горіха, із сосків з’являються кров’яні або гнійні виділення. Сосок втягується або порушується симетричність грудей, шкіра на ураженій ділянці змінює структуру (зморщується, лущиться, виникають почервоніння).

Ця стадія небезпечна тим, що за відсутності лікування в майбутньому доброякісні вузли перероджуються на злоякісні.

Важливо звернутися до лікаря, пройти УЗД молочних залоз, здати аналізи та приймати адекватне лікування.

Фармацевтичними фірмами розроблено препарати для лікування та профілактики мастопатії.

Для початкової стадії та дифузної мастопатії оптимально підходить препарат Мастодинон. У складі якого тільки трав’яні лікарські компоненти, що м’яко вирівнюють гормональний дисбаланс, що знижують набряк і болючість.

Для лікування занедбаного стану мастодинон також підходить. Препарат дає ефект зворотної інволюції тканин і у поєднанні з гормональними препаратами допомагає вилікувати мастопатію.

При великих вузлах та запаленні хірург порекомендує висічення пухлини, але і в цьому випадку мастодинон матиме позитивний ефект при відновленні та для профілактики ускладнень.

ПРОФІЛАКТИКА НА БУДЬ-ЯКІЙ СТАДІЇ

При всіх стадіях мастопатії для полегшення симптомів та для профілактики пацієнтці рекомендується:

  1. Зменшити рівень тривожності та стресу. Якщо ви не справляєтеся самостійно, не соромтеся проконсультуватися з психотерапевтом.
  2. Перейти на правильне харчування, вживати багато зелені, овочів, нежирного м’яса. Спробуйте замінити каву зеленим чаєм, який містить антиоксиданти та корисні дубильні речовини. Обмежте кількість шоколаду.
  3. Гуляйте, дихайте повітрям, займіться легкими видами спорту (ходьба, біг підтюпцем, плавання).
  4. Регулярно самообстежуйте молочні залози. Оцініть у дзеркалі симетричність грудей, наявність видимих ​​змін, промацайте при піднятій руці пахву, область лімфовузлів та область навколо соска. Повторіть пальпацію, лежачи на спині.
  5. Носіть зручну білизну підходящого розміру, без твердих кісточок.
  6. При виявленні змін у молочних залозах негайно зверніться до лікаря.

Виконуючи ці прості рекомендації, кожна жінка збереже здоров’я та молодість.

Вернуться к списку статей