Зміст:

Температура тіла — дуже важливий показник, який може багато розповісти про організм. Підвищена температура вказує на запальні процеси, інфекційні захворювання, загострення хронічних станів та багато іншого. А якщо з’явилася температура при мастопатії? Давайте розберемо, на що вказує лихоманка при наявності захворювання молочної залози. Дізнаємось, наскільки це небезпечно. І з’ясуємо, що робити, якщо у вас мастопатія та температура 37 градусів.

Причини підвищення температури при мастопатії

unhealthy-asian-young-girl-has-a-fever

Нагадаємо, що мастопатія – це доброякісне захворювання молочної залози. Воно розвивається практично безсимптомно та виявляється випадково. Мастопатія з’являється на фоні збою роботи жіночих статевих гормонів естрогену, прогестерону та пролактину.

Мастопатія проявляється формуванням кіст, вузликів, ущільнень, які можна намацати у грудях. Як правило, жінки знаходять їх самостійно, іноді це виявляється на профілактичному прийомі у лікаря.

Саме по собі захворювання не є небезпечним, проте в окремих випадках може призводити до ускладнень. Саме тому важливо своєчасно відвідувати свого лікаря і звертатися за допомогою при появі нових симптомів, наприклад, температури.

Лихоманка є захисним механізмом при попаданні інфекції або розвитку запалення. Підвищена температура запускає каскад реакції в організмі, що дозволяє активно впливати на інфекційний процес.

Чи буває температура при мастопатії?

Основна причина лихоманки при мастопатії – пошкодження новоутворень та секреція пірогенів. Це речовини, які запускають запальний процес і підйом температури.

Травма залози

При пошкодженні молочної залози може розвиватися запальна реакція через удар або забиття в ділянці доброякісного новоутворення.
Симптоми, які вказують на пошкодження грудей та появу запального процесу:

 • У місці травми залишається відчуття дискомфорту чи болю.
 • Груди набрякають.
 • З соска з ураженої сторони з’являються виділення із домішкою крові.

Інфекційне ускладнення

Також лихоманка при мастопатії може виникнути у разі інфекційного ускладнення. Як правило, зараження інфекційним агентом відбувається ззовні, через соскові отвори.
Симптоми підвищеної температури при мастопатії:

 • Болісні відчуття у грудях, а також біль під час пальпації.
 • Почервоніння молочної залози.
 • Поява набряклості грудей.
 • Підвищення температури від 37-38 і від градусів.
 • Поява гною із соска.

Некротичні процеси

Внаслідок відмирання ділянок залозистої тканини може підніматися температура. Такі зміни часто виникають при наявності онкологічного процесу, тому необхідно звернутися до медичного фахівця негайно.
Симптоми некротичних процесів:

 • Гострий біль, може бути розлитий.
 • При пальпації болючість різко посилюється.

Під час дослідження лікар може запропонувати біопсію, тобто взяття фрагмента залозистої тканини для гістологічного вивчення в лабораторії.

При вагітності

Мастопатія може розвиватися навіть у вагітних жінок. Під час вагітності температура з’являється з багатьох причин. В організмі відбуваються сильні гормональні перебудови, організм готується до грудного вигодовування. Через це груди можуть змінюватися: збільшуються, стають болючим при пальпації.

Клінічна картина температури при мастопатії під час вагітності:

 • Болюче відчуття розпираючого характеру.
 • Посилення неприємних відчуттів під час руху.
 • Поява слабкості.
 • Незначне підвищення температури.

Під час вагітності незначне підвищення температури та болючість, які не приносять дискомфорту є варіантом норми. У період вагітності слід обережно використовувати будь-яку медикаментозну терапію та не займатися самолікуванням.

У яких випадках підвищення температури небезпечне

woman-with-a-cold-and-high-fever

Як видно з попереднього розділу, багато факторів можуть стати причиною температури при мастопатії. Коли важливо негайно відвідати лікаря?

Потрібно звернути увагу на рівень температури та симптоми. Сильна болючість, поява гною чи виділень із домішкою крові, і навіть температура вище 37 має насторожити. Також не слід відкладати візит до лікаря, якщо груди різко збільшились в розмірі, набрякли, з’явилося почервоніння в місці набряку.

Тільки лікар під час огляду зможе виявити справжню причину появи температури при мастопатії та призначити адекватне та ефективне лікування.

Що робити у разі підвищення температури?

Температура — це лише показник того, що в організмі щось не так. Однак не слід відразу ж бігти за жарознижуючим та збивати температуру при мастопатії. До 38 градусів не рекомендується приймати жарознижувальні пігулки. По можливості необхідно відвідати лікаря якнайшвидше.

При температурі до 38 градусів рекомендується постільний режим та спокій. Замініть тісні бюстгальтери на більш вільні варіанти. Підберіть комфортний одяг, який не здавлюватиме груди.

Якщо стан погіршується і температура зростає, можна прийняти жарознижувальне та болезаспокійливе для зняття дискомфортних відчуттів.

Категорично заборонено використовувати зігрівальні компреси, масажі, розтирання і будь-які механічні впливи на молочні залози. Це лише погіршить ситуацію та активізує запальний процес у грудях.

Коли слід звернутися до лікаря

До лікаря необхідно записатися на прийом при появі будь-яких неприємних симптомів у ділянці молочної залози. Тільки лікар зможе коректно провести огляд, призначить необхідні аналізи та встановить справжню причину неприємних відчуттів та підвищеної температури при мастопатії.

Що може призначити лікар:

 1. Жарознижувальне та болезаспокійливе для зняття дискомфорту.
 2. Гормональні препарати для відновлення гормонального фону, лише після аналізів та при певних показаннях.
 3. Негормональні рослинні лікарські засоби м’якого відновлення гормонального балансу.
 4. Антибіотики у разі запалення.

Висновки

Температура при мастопатії може вказувати на розвиток запального процесу у молочній залозі. Є кілька причин, які можуть спричинити підвищення температури при мастопатії. Важливо своєчасно звернутися до лікаря для виявлення причин та вибору методу лікування.

Вернуться к списку статей