Мастодинон® - німецький рослинний препарат для лікування
фіброзно-кістозної мастопатії, передменструального синдрому та болю в грудях

Мастодинон – натуральний препарат від мастопатії. Відгуки лікарів та пацієнток

Мастодинон – натуральний препарат від мастопатії. Відгуки лікарів та пацієнток. Інструкція із застосування препарату.
Мастопатія – стан, пов’язаний з гормональним фоном, тому пацієнткам із цим діагнозом лікарі зазвичай призначають гормональні препарати. В ефективності гомеопатичних засобів, фітотерапії при мастопатії та порушення менструального циклу багато хто сумнівається. Але про рослинний препарат Мастодинон при мастопатії відгуки фахівців та пацієнток такі, що змушують навіть скептиків повірити у ефективність альтернативного лікування.
Взагалі, сама ідея прийому фітотерапевтичних засобів при мастопатії не нова, але зазвичай такі препарати призначають як допоміжне лікування та доповнення до гормональних. Мастодинон, препарат німецької компанії «Біонорика», мамологи та гінекологи все частіше рекомендують як основну терапію при низці проблем, з якими стикаються жінки. Серед них мастопатія, нерегулярний цикл, болючі менструації, яскраво виражений ПМС, клімакс.

Принцип дії препарату Мастодинон

Основний компонент фітопрепарату Мастодинон – звичайний прутняк. Його рекомендував для профілактики післяпологових ускладнень ще Гіппократ. Позитивний вплив на жіноче здоров’я зумовлено наявністю у складі цієї рослини флавоніду кастицину, який опосередковано регулює вироблення гормонів. Зокрема, внаслідок прийому Мастодинону знижується рівень пролактину, а саме надлишок цього гормону спричиняє аномальне розростання тканин грудної залози.
Ефективність Мастодинону при клімаксі відгуки також підтверджують. Дуже добре полегшує неприємні симптоми стеблелист василістніковидний, який з давніх-давен використовують для нормалізації циклу, при болях у матці. Препарат впливає не лише на гормональний фон. Цикламен, грудошник, тигрова лілія мають седативний ефект, допомагають справлятися з дратівливістю, нервозністю. Тож Мастодинон рекомендований не лише пацієнткам на порозі менопаузи, а й дівчатам, які скаржаться на ПМС.

Мастодинон: відгуки лікарів

Анна Вербініна, маммолог клініки «Оксфорд Медікал», пояснює, чому рекомендує своїм пацієнткам цей препарат:

«Клімакс починається зі зниження вироблення жіночих статевих гормонів – естрогенів. Рясні, затяжні чи мізерні менструації, припливи, нервозність – це наслідок гормонального дисбалансу. Дефіцит естрогенів призводить до посиленого вироблення пролактину, під впливом якого тканини молочної залози розростаються. А Мастодинон містить фітоестрогени, тобто аналог естрогенів рослинного походження. Вони впливають на організм значно м’якше, ніж синтетичні гормони, під впливом цикл нормалізується, а ризик розвитку мастопатії знижується. Підходить препарат і жінкам репродуктивного віку, і юним дівчатам, у яких пролактин часто зашкалює, груди болять, нагрубають.

Оскільки препарат складається виключно із рослинних компонентів, побічних ефектів та протипоказань він практично не має, на відміну від замісної гормона
льної терапії. Немає ризику передозувань, Мастодинон нормалізує рівень пролактину, але не викликає його критичного зниження, а при гормональній терапії такі явища нерідкі.
Основне протипоказання до лікування – вагітність та лактація. Крім того, слід враховувати можливість індивідуальної непереносимості. Хоча Мастодинон – безрецептурний препарат, приймати його без рекомендації лікаря не слід. Подібні симптоми можуть бути пов’язані з різними порушеннями гормонального фону. Фітоестрогени регулюють його природним чином, їх прийом не є грубим втручанням у роботу організму. Але якщо не було встановлено точний діагноз, самолікування може посилити гормональний дисбаланс. Тому фахівці рекомендують перед початком лікування окрім обстеження у мамолога, гінеколога, мамографії чи УЗД молочних залоз здати аналізи на гормони – пролактин, ЛГ та ФСГ.
Світлана Тимчак, гінеколог зі стажем 16 років:

«До мене іноді приходять зі скаргами на порушення циклу, болі при місячних, кажуть, що пили Мастодинон. Хто призначив? Ніхто, десь читала, від когось чула, подружці допоміг, а мені не допомагає, тільки гірше. Дівчатка, милі, не призначайте “Мастодинон” (як і будь-які ліки) самі собі! Тільки після обстеження можна зрозуміти, чи підходить він вам. Препарат хороший, ефективний, у порівнянні із синтетичними гормонами нешкідливий. Але навіть вітаміни можуть нашкодити, якщо їх приймати безконтрольно.

Мастодинон: відгуки пацієнтів

Пацієнтка, яка пройшла курс лікування, 28-річна Аліна С., також підтверджує ефективність препарату:
«Болючість грудей не давала спокою і коли я при самообстеженні виявила ущільнення відразу звернулася до лікаря-мамолога. Дуже боялася двох речей – онкології та призначення гормональних препаратів. Тим паче, що сумний досвід моєї стрункої сусідки під час лікування гормональними препаратами загрожував набрати кілька десятків безповоротних кілограмів. Лікар діагностувала мастопатію і на мій подив виписала негормональний та натуральний препарат Мастодинон. І результат не змусив себе довго чекати – біль у грудях перестав мене мучити протягом усього циклу, а трохи турбував лише напередодні місячних. Після курсу лікування пройшла повторне обстеження та УЗД, які засвідчили, що ущільнення практично розсмокталися. Планую регулярно пропивати курс для уникнення рецидивів та обстежуватися.»
У залишених пацієнтками, які приймали препарат Мастодинон, відгуках на побічні ефекти скарг практично не зустрічаються. Деякі пацієнтки відзначають появу акне, скаржаться на нудоту в ході лікування, але не впевнені, що ці явища викликані саме прийомом “Мастодинону”.
Відгуки лікарів та пацієнток різних вікових груп підтверджують ефективність препарату «Мастодинон» при мастопатіях, порушеннях менструального циклу, гормональному дисбалансі. Препарат безпечний, якщо є показання та відсутні протипоказання для його прийому. Але не слід розпочинати лікування за власною ініціативою, без консультації спеціаліста та комплексного обстеження.