Ви стаєте дратівливою та плаксивою? Починають боліти груди, а в животі з’явилося здуття? Це передменструальний синдром. Через зміни в гормональному фоні, з’являються емоційні гойдалки: смуток і печаль, дратівливість і агресивність, зайва плаксивість. Все це переживають багато жінок щомісяця.

То що ж стало причиною появи дратівливості на порожньому місці? Давайте розбиратися.

злая девушка

Чому при ПМС з’являється дратівливість

Передменструальний синдром – це сукупність симптомів, що виникають за 2-10 днів до початку місячних. Проявляється нейропсихічними, вегето-судинними та обмінно-ендокринними змінами. Невиражені симптоми перед місячними є нормальним явищем у жінок. Однак злість перед місячними, плаксивість і дратівливість заважатиме жити звичним життям.

Тривожність проявляється у 66-68% жінок із передменструальним синдромом. Це найпоширеніше явище, яке виникає у представниць прекрасної статі. Плаксивість і агресивність утворюється з’являються в другій половині циклу. І посилюються під час наближення менструації.

Для жінок з підвищеною тривожністю характерний дисбаланс статевих гормонів – естрогенів та прогестерону. При чому знижується кількість прогестерону (відносно естрогену). І коротшає лютеїнова фаза.

Які ще причини появи злості та дратівливості під час ПМС:

 • постійні стреси;
 • недостача сну;
 • деякі ендокринні порушення;
 • деякі гінекологічні захворювання.

Крім того, при постійних стресах та поганому сні збільшується кількість пролактину (цей стан називається гіперпролактинемією). Підвищена кількість пролактину сприяє зниженню секреції пролактину, що може впливати на нервозність та поганий настрій.

Плаксивість перед місячними – це норма?

6 з 10 жінок скаржаться на підвищену дратівливість та поганий настрій перед менструацією. Але це абсолютно нормальна реакція організму, за умови, що жінка не має ендокринного збою або деяких гінекологічних захворювань. Як це перевірити? Достатньо прийти на прийом до гінеколога та здати аналіз на гормони.
недовольная девушка

Як зняти дратівливість під час ПМС?

Поганий настрій заважає працювати, спілкуватися з людьми, займатися своїми хобі та справами. Із цим можна боротися. Найпростіші та найбезпечніші способи боротьби з нудьгою та поганим настроєм:

 • Заняття йогою, розтяжка та пілатес дозволяють зняти напругу в тілі, покращити кровообіг в органах малого тазу та підняти настрій правильними техніками дихання. Під час йоги або пілатесу є можливість привести в норму, зробити тіло бадьорішим і сильнішим. Під час занять спортом виробляються ендорфіни – гормони, відповідальні за гарний настрій.
 • Намагайтеся харчуватися здоровою їжею – фастфуд може посилювати деякі неприємні симптоми ПМС, чим завдає ще більшого дискомфорту та підвищує рівень роздратування у жінок.
 • Відмовтеся від кави та міцного чаю – кофеїн «будить» організм, через це він починає активніше реагувати на те, що відбувається. Загострюються всі почуття, посилюється дратівливість та поганий настрій.
 • Займіться улюбленою справою – хобі та справи, які приносять радість, піднімають настрій та дозволяють відволіктися на приємні події у житті. Полюбляєте співати пісні? Обов’язково сходіть у караоке або влаштуйте концерт перед дзеркалом. А якщо ви любите, скажімо, малювати, створіть ще один шедевр.
 • Обов’язково дотримуйтеся режиму сну та більше відпочивайте. Так ви допоможете організму швидше відновитись.

Пігулки від дратівливості при ПМС

Не всім підходять немедикаментозні методи зняття стресу. У такому випадку сучасна фармакологія пропонує препарати для зниження рівня стресу та чутливості при ПМС.

Негормональні рослинні лікарські засоби допоможуть впоратися з дратівливістю та поганим настроєм. Одним з таких рослинних лікарських засобів, ефективність яких була доведена в клінічних дослідженнях, є Мастодинон. За рахунок натурального складу негормональні лікарські засоби підходять практично всім жінкам. Вони практично не мають побічних ефектів. Сприяють відновленню гормонального фону, при цьому не впливає на рівень естрогенів та прогестерону безпосередньо.

Рослинний склад впливає на діяльність центральної нервової системи, має легкий седативний ефект.

При прийомі негормональних рослинних препаратів плаксивість проходить з двох причин:

 • “вирівнювання” рівня статевих гормонів;
 • легкий заспокійливий ефект.

Отже, із передменструальним синдромом зустрічалася, мабуть, кожна жінка. І щоразу він проявлявся по-своєму. Часто представниці прекрасної статі відзначають появу поганого настрою та агресії при ПМС. Це абсолютно нормально. За вираженість ПМС відповідає рівень статевих гормонів, також впливає стресостійкість

Щоб покращити якість життя під час ПМС, гінекологи рекомендують приймати негормональні рослинні лікарські засоби. Вони мають легкий седативний ефект і допомагають вирівняти баланс гормонів.

Вернуться к списку статей