name

Гарні груди – мрія кожної жінки. Поки живе людство, жіночі груди це головний атрибут краси, жіночності та спокуса для поглядів чоловіків. Груди цінуються не лише з естетичного боку, а й прямим природним призначенням – вигодовування потомства. І, звичайно ж, важлива не лише краса грудей, а й здоров’я.

З кожним роком, на жаль, зростає кількість захворювань грудей. Цей ніжний та чутливий орган першим реагує на несприятливі умови довкілля. Екологічна забрудненість, підвищений рівень стресу, шкідливі звички та купа інших факторів провокують порушення гормонального балансу у жінки.

Виникають мастодинія (болючість грудей), мастопатія (захворювання, що викликає ущільнення та вузлики в молочних залозах), а за несприятливих умов або генетичної схильності навіть онкологічні новоутворення.

Тому кожній жінці необхідно бути обізнаною про можливі стани молочних залоз та періодично проводить самодіагностику.

Головне, що потрібно знати – це те, що молочна залоза це гормонозалежний орган в організмі. Тобто порушення гормонального балансу в організмі призводять до порушень у роботі молочної залози. Порушення в роботі щитовидної залози, печінки, аборти, завмерла вагітність, збій менструального циклу – це викликає виникнення мастопатії. Провокують гормональний збій так само тривалі стресові ситуації, неправильне харчування, відсутність фізичного навантаження, шкідливі звички.

Як правильно провести самообстеження грудей:

 • у період 5-11 день циклу, стоячи перед дзеркалом, оцініть зовнішній вигляд грудей спочатку з опущеними руками, а потім і з піднятими вгору. Не повинно бути явної асиметрій (яка з’явилася раптово), зверніть увагу на втягнутість шкіри в області сосків, зовнішні неоднорідності шкіри (ущільнення, шорсткість);
 • по спіралі від соска пальцями ретельно промацайте кожну молочну залозу, поступово просуваючись до пахвової западини. Пропальпуйте пахвові лімфовузли. У нормі не повинно відчуватися ніяких ущільнень між залозою і ребрами;
 • натисніть на сосок, чи немає виділень із нього;
 • проведіть таке ж самообстеження у положенні лежачи на спині.

Що має насторожити?

 • несиметричне розташування грудних залоз;
 • стягнута шкіра на грудях, втягнутий сосок;
 • почервоніння грудей та сильна набряклість;
 • виділення з соска різної текстури та кольору.

Якщо виявлено якусь із цих ознак, потрібно негайно звернутися до лікаря.

Для профілактики захворювань молочних залоз рекомендується щорічно проходити обстеження у гінеколога чи мамолога. Жінкам до 40 років проводять ультразвукове дослідження грудей, після 40 – мамографію. Іноді для уточнення беруть біопсію тканини.

При болю в грудях рекомендується приймати легкі негормональні препарати на основі лікарських компонентів. Наприклад, Мастодинон містить витяжку прутняка звичайного, нормалізує гормональний дисбаланс і усуває симптоми мастопатії.

Найкраща профілактика захворювань грудей

 • народження дитини та тривале вигодовування грудним молоком;
 • збереження нормальної маси тіла (ожиріння провокує гормональний дисбаланс);
 • здоровий спосіб життя (відсутність алкоголю та нікотину);
 • фізичні навантаження, спорт, біг, ходьба, плавання;
 • відсутність гормональних стрибків (аборт, різке припинення грудного вигодовування).

Розмір грудей не впливає на їх здоров’я та пряме призначення. Любіть та приймайте себе такою, якою Вас створила природа. Головне будьте здорові та живіть без болю.

Вернуться к списку статей